| musiiic a întrebat:

Îmi puteţi recomanda cărţi bune de citit? Nu contează genul sau numărul de pagini, dar prefer bestseller-urile.

Răspuns Câştigător
| Pricked a răspuns:

Seria A Song of Ice and Fire.

13 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Poti citi "Portretul lui Dorian Gray''-Oscar Wilde, "Vraciul.Profesorul Wilzcur''-Tadeusz Dolega-Mostowicz, "Maestrul si Margareta " -Mihail Bulgakov, "Qvo vadis''-Henryk Sienkiewicz, "Cel mai iubit dintre pamanteni''-Marin Preda, "Mizerabilii'', "Notre-Dame de Paris''-Victor Hugo, "Numele trandafirului''-Umberto Eco, "Maitreyi''-Mircea Eliade, "Rosu si negru''-Stendhal, "Crima si pedeapsa'', "Adolescentul'', "Idiotul'', "Fratii Karamazov''-Dostoievski, "Un veac de singuratate''-Gabriel Garcia Marquez sau "Anna Karenina''-Lev Tolstoi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca aceste carti "must read" universale:
>>http://www.theguardian.com/books/2003/oct/12/features.fiction
>>http://www.yuppy.ro/......rquez.html

| SmokeyEye a răspuns:

Apă pentru elefanți

| TOOL a răspuns:

Cele 50 de vicii ale domnului Grey, Jocurile foamei, Twilight, Sorgul rosu MO Yan, The Hobbit, Lupta celor noua, MobyDick, cam astea le-am gasit printre cartile surorii mele eu nu prea citesc.

| musiiic explică (pentru TOOL):

Se pare că are gusturi bune sora ta laughing!

| acinorev a răspuns:

Tara Duncan (toata colectia); Ingerul noptii; Fata si marea; Ingerul roz; Tell the wolves I'm home; Pendragon (toata colectia); Magicianul.
Cam atatea imi vin acum in minte...

| NagatoTenseiHD a răspuns:

Crimă și pedeapsă, soimul maltez, marea monștrilor, Volumele ''jurnalul unui puști '', manga (știu că nu e carte, dar trebuia să o spun),Zi dupa zi,Un fluviu de fum,The Call of The Wild,Cele doua turnuri - Stapanul Inelelor vol. II,Intoarcerea Regelui - Stapanul Inelelor vol. III,Fratia Inelului - Stapanul Inelelor vol. I, The Hobbit, Snuff, Lupta celor noua, Marele Nate 3. Un pusti de neoprit,
Vanatorii de comori, Despartirea (Cercul Secret, cartea a 4-a)

| Perusul a răspuns:

Kama Sutra! laughing

| musiiic explică (pentru Perusul):

Sicer, nu cred că am nevoie de aşa ceva! laughing

| Perusul a răspuns (pentru musiiic):

Ai zis ca nu contează genu!

| musiiic explică (pentru Perusul):

E adevărat că am spus că nu contează genul. Am spus că nu cred că am nevoie de aşa ceva, nu că nu s-ar încadra în 'descriere'.

| Perusul a răspuns:

L-ai văzut? Ca vad ca mi la sters adminu

| Ionitoiu_Ovidiu_1996 a răspuns:

20 000 leghe sub marii am citit-o la 5 ani