| Diana_9015 a întrebat:

Imi puteti recomanda carti gen Mandrie si prejudecata sau Jane Eyre, Adica carti de dragoste cu final fericit? Multumesc anticipat >big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ti-au placut astea o sa-ti placa si restul cartilor scrise de Jane Austen si surorile Bronte.

Jane Austen : Ratiune si simtire, Persuasiune / Manastirea Northanger, Parcul Mansfield, Emma.
"surorile Bronte" : Agnes Grey, Vilette, Shirley, La rascruce de vanturi.

3 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Pasărea Spin de Colleen McCullough
Mataniile de Florence L. Barclay
Pe aripile vântului de Margaret Mitchell (si continuarea romanului in) Scarlett de Alexandra Ripley.

| emily76emily a răspuns:

"alchimia dragostei'' de amanda quick
"cu fiecare zi" de danielle steel

| Nuamgasitnumedisponibil a răspuns:

Cele doua orfenie - de Adolph D'henry
este una dintre cartile care mi-a placut foarte mult si care are final fericit. daca vrei, iti pot spune si alte romane de dragoste, dar cu un final nu doarte fericit. :d