| anonim_4396 a întrebat:

Îmi puteti recomanda cărti SF/fantezie despre virusuri care scapă din laborator? Am citit "Apocalipsa" de Stephen King si "Captivi în labirint".

Răspuns Câştigător
| Denisa730 a răspuns:

Încearcă BirdBox: Orbește sau Inspecție de Josh Malerman Eu personal nu le-am citit dar mi se pare interesantă descrierea

| anonim_4396 explică (pentru Denisa730):

Mulțumesc. De cine este scrisă cartea "inspecție"?

| Denisa730 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot Josh Malerman

3 răspunsuri:
| Ex0id200 a răspuns:

Illuminae de Jay Kristoff, virusul nu e scapat din laborator dar e creat din cauza oamenilor. E in engleza si e scrisa sub forma de ilustratii, dar e geniala.