| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti recomanda carti unde se petrec crime si in care "putem sa facem pe detectivii"

4 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Orice carte polițistă se încadrează celor spuse de tine. Citește-i pe Agatha Christie, Georges Simenon, San Antonio, Rodica Ojog Brașoveanu și mulți alții.

Răspuns utilizator avertizat
| RaAlexandra a răspuns:

Criminalistul Dan Antonescu are o carte "Viata la omoruri" pe mine m-a fascinat. Are și o emisiune pe yt Anchetele Comisarului Antonescu.

| JuliaMariJuliaMari99920 a răspuns:

Recomand Chirurgul; Ucenicul de Tess Gerritsen, foarte bune le găsești și pdf