| MariA00 a întrebat:

Imi puteti recomanda cateva carti bune? Funda pentru cele mai multe si bune.

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.cartidecitit.ro/ ce categorie te intereseaza :-) o zi buna

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Romanul adolescentului miop-M. Eliade
4:50 din Paddington-Agatha Christie
Ratiune si simtire-nu mai stiu autorul
Panza de paianjen-Cella Serghi
Pe aripile vantului-Margaret Mitchell
La paradisul femeilor-la fel nu mai stiu numele autorului
David Copperfield-Charles Dickens
Marile sperante-Charles Dickens

| Salahadin73 a răspuns:

Pai zi ce te intereseaza

| Georgiiiiiii a răspuns:

Poti citi baltagul daca nu l-ai citit inca, Enigma Otiliei de Camil Petrescu...acestea sunt de dragoste : Panza de paianjan-Cella Serghi, Poveste tarfelor mele triste-Gabriel Marquez, Dama cu camelii-Alexandre Dumas (fiul), Love story-Erich Segal, Nunta-n cer-Mircea Eliade, Mayitrei-tot Eliade, Suflete tari-Camil Petrescu.pe astea le-am citit eu, de dragoste. Sper ca ti-am fost de folos si sa-ti placa! :*

| Kleoo a răspuns:

Depinde citi ani ai, eu iti propun carte Vraciul Profesorul Wilczur volumul 1, 2 din seria adevarul, cartea o poti gasi si pe net. Succes

| sacalup a răspuns:

Ciresarii, Copiii lampii fermecate, shogun, Elevul Dima dintr-a saptea, Twilight, La Medeleni.

| Addiinnaa a răspuns:

Heii :*
Nu știu ce cărți îți plac, dar îți recomand cartea „Fluturi " de Irina Binder. Este o carte superbăăă!
Eu acum citesc „Greșeli de neiertat" de Philippe Dijan. Nu am dat mult pe ea. Cred că a costat 10 lei.
Sper că te-am ajutat. Paa :*

| rocsii16 a răspuns:

Sincer, daca iti place romantismul, eu iti recomand trei carti: 'Invitatie la vals' de Mihail Drumes, 'Indragostita de un masai' de Corrine Hoffman(desi e cam ciudata povestea, e oricum draguta) si 'Rosu si negru' de Stendhal. sper ca ti'am fost de folos happy

| DianaAndreeaDraghici a răspuns:

Jurnalul unui pusti, jurnalul unei fetite

| DianaAndreeaDraghici a răspuns:

Cand mă vei intalni -de Rebecca Stead
Magee, zis Maniacul - de Jerry Spinelli
Darul lui Jonas -de Lois Lowry
Cum sa faci sa NU citesti ( Ghidul lui Charlie Joe Jackson ) - de Tommy Greenwald
Tuck pentru totdeauna - de Natalie Babbitt
Vrajitoarele - de Roald Dahl
Matilda - de Roald Dahl
Inima de cerneala - de Cornelia Funke

| MuCi a răspuns:

Jurnalele vampirilor
academia vampirilor
vampirii sudului
magie dezlantuita
femeia in negru
cercul secret
fortele raului absolut
clubul V
privilegiul
hollywood-ul e ca un liceu de fite
iubitul virtual
paranormal
cele 9 vieti ale lui chloe king
si multe, multe altele :*
funda?batting eyelashes