| Mariaandreea2908 a întrebat:

Îmi puteți recomanda niște cărți historical romance în care fata este rapita de către personajul principal masculin? [De preferat viking sau scotian(highlander)]

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Nu prea am mai citit din astea. Cred ca totul e prea cliseic si romanticizat, cu aceleasi personaje copy paste. Nu e de mirare ca se fac foarte multe glume pe subiect. Mi-a pus Prisoner of My Desire capac (recomandata de o prietena; am gasit-o pdf gratis pe net). laughing Cred ca se pliaza pe ce cauti tu.

| carevaescu a răspuns:

Kidnapped by the Viking, de c. Crews
Enjoywinking