| RainbowSky a întrebat:

Imi puteti recomanda niste carti horror? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Nefilm a răspuns:

Hmm... John Saul sau Stephen King. Si daca esti tare de inima iti spun eu ca nu o sa ai probleme cu visele urate. Si eu mai visez urat dar nu mor de inima. Ca sa nu te sperii trebuie doar sa crezi ca ceea ce citesti nu o sa ti se intample niciodata (ma refer la cele combinate cu SF sau de genu ca la cartile lui John Saul, el se bazeaza mai mult pe viata reala.)

17 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Dean R. Koontz e un autor interesant.
Eu am citit 2 carti de-ale lui. Ambele mi s-au parut interesante. Are darul de a iti pastra viu interesul.

| RainbowSky explică (pentru Bacemi):

Eu am citit tot doua de la el Casa tunetului si Masca, ambele m-au fascinat.

| Bacemi a răspuns (pentru RainbowSky):

Ce chestie. Si eu le-am citit exact pe astea, nici una in plus, nici una in minus.

| floresdemayo a răspuns (pentru Bacemi):

Dacă tot îți place Dean Koontz (și mie!), lecturează și Șoapte (să fie prima!), În numele Domnului sau Miezul nopții. Sunt...grozave. Bye wave!

| RainbowSky explică (pentru floresdemayo):

Chiar am vrut sa ma apuc de Miezul noptii, dar acum citesc Cei cinci purcelusi de Agatha Christie. Miezul noptii era pe lista mea de citit de ceva vreme big grin

| RainbowSky explică (pentru Bacemi):

Misto big grin

| untu a răspuns:

Lasati cititul cartilor de horror, pentru ca o sa ai cosmar, va veti speria foarte tare incat sa va treziti din somn cu inima batand rapid! Riscati sa faceti un stop cardiac sau infarct sau aritmie!

| untu a răspuns:

Lasati cititul cartilor de horror, pentru ca o sa ai cosmar, va veti speria foarte tare incat sa va treziti din somn cu inima batand rapid! Riscati sa faceti un stop cardiac sau infarct sau aritmie! mai bine sa apuci sa citesti,, Vietile tuturor sfintilor din calendar" sau carti moral religioase ca sint foarte interesante si vei descoperi niste lucruri pe care nu le-ai stiut vreodata si nu le vei sti!

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns (pentru untu):

Termina cu prostiile. Nu vor visa urat. Nu ii mai prostii pe astia mici cu tampeniile astea. Lasa-i sa citeasca ce vor. Si e foarte bine ca citesc. Iti recomand, pentru horror, Stephen King. E cel mai bun.

| untu a răspuns (pentru Radu_Bogdan_Ionut_1990):

Nu e prostie, dar ei pot citi doar ziua, dar noapte nu!

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns (pentru untu):

Pot citi cand vor ei. Daca citesc ce le recomanzi tu si vor citi ca nu stiu ce calugar a fost vizitat de diavol, care avea o laba de gasca si un picior de capra si nu mai stiu cum, nu vor visa urat?

| RainbowSky explică (pentru Radu_Bogdan_Ionut_1990):

Stephen King e autorul meu preferat, am citit cateva carti de ele si sunt absolut geniale.Are talentul de a te tine in suspans pana la ultima pagina.

| CuteCurly a răspuns:

Nu stiu carti, dar stiu filme...

| AjLee a răspuns:

Cartile scrise de Stephen King.

| xXxSimonikaxXx a răspuns:

Asta este cel mai tare autor de carti horro STEPHER KING. Cartiile lui sunt groase e adevarat dar sunt foarte infioratoare

| LolitaHaze a răspuns:

True Blood (e si film si carte)
Funda?

| XoMasquaradeXo a răspuns:

Din partea mea ai putea citi "Tokio" de Mo Hayder, asta daca nu te deranjeaza faptul ca are parti un pic mai ciudate si perverse...