| Username272 a întrebat:

Imi puteți recomanda niște cărți, menționez că am 17 ani sunt băiat, si sa fie gen aventura, sau ceva legat psihologic, ceva interesant de ce nu m-aș plictisi,

Răspuns Câştigător
| Ralena a răspuns:

La 17 ani incepe cu Contele de Monte Cristo. O sa te trezesti ca ai 30 de ani si ai citit 4 mii de carti happy.

6 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Psihologie: Limbajul trupului (inveti ce vrea sa spuna din gesturi, atunci cand nu vorbeste) / Daca m-as asculta, m-as intelege (e vb de relatia ta cu ceilalti, explicatiile psihologice ale tale/ale lor) Se pot comanda on line sau le gasesti pe la librarii. Maualele de psihologie de la Universitate. Aventura: Numai cu fiica mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Flori pentru Algernon

| Lovelypeaches100 a răspuns:

O carte deep pe care ai pute sa o citesti sa o pui jos si peste o luna sa o recitesto este 13 reasons why de Jay Asher. E chiar buna

| Adesim a răspuns:

Să nu seduci un crai...

Nu este doar dragoste ci multă aventură și întâmplări comice.

| Petru535 a răspuns:

Cartea "The Sercret" mi s-a parut una destul de interesanta care m-a captivat foarte mult

| Turtura24 a răspuns:

Încearcă și benzile desenate... eu acum citesc Watchmen și e impresionant cum decurge totul. Recomand. De asemenea, o carte bună este "Regele-cerșetor și secretul fericirii". Hmm... The Hobbit, Stăpânul Inelelor, Harry Potter, chiar și The Hunger Games sunt titluri bune. Depinde ce cauți. Încearcă cărțile "grele", precum "Idiotul". Atacă autorii consacrați și nu vei duce lipsă de povești cu substrat. Flori pentru Algernon este un roman psihologic bun.happy