| Nicole1234 a întrebat:

Imi spuneti si mie niste carti asemanatoare cu Emily The Strange, Jurnalul lui Cathy, Jurnalul unui vampir? De preferat sa fie cu ilustratii.

Răspuns Câştigător
| Raggy a răspuns:

Carti cu ilustratii..sa vedem, am citit o data:
-Ordinul Secret al Fetelor de pe Starad Caramel.
stiu, stiu. e un titlu ciudat si pare de copii. dar e foarte interesant.e o carte de aventura. mi-au placut mult personajele. in carte gasesti ilusstratii facute de autoare aproape in fiecare pagina.
-Coraline e o carte super, scrisa de Neil Gaiman. sunt 2 ilustratii la fiecare capitol. iti cam da fiori, dar merita citita.

cam atat stiu asemanator cu ce ai spus tu si cu ilustratii. daca cauti un anumit gen de carte, iti pot spune mai multe. am o biblioteca mare. big grin

1 răspuns:
| Mwha a răspuns:

Jurnalul unui pusti; Jurnalul unei Pustoaice; Jurnalul meu Traznit ( amazing book;