| Teardrop a întrebat:

Îmi spuneţi, vă rog, nişte cărţi scrise în 2014?

Atenţie, publicate pentru prima dată în 2014, nu republicate sau traduse.
Nu contează genul.
Nu contează dacă autorul e român sau străin.
Aş vrea să fie în română, pentru că le găseşti mai uşor pe la librăriile şi bibliotecile noastre.

5 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Https://www.goodreads.com/book/popular_by_date/2014

http://www.telegraph.co.uk/......-2014.html

Caută şi tu p-aici şi vezi care au fost traduse şi în română. Ai de unde alege.

| Teardrop explică (pentru Gizăz):

M-am uitat deja...

| Gizăz a răspuns (pentru Teardrop):

Păi şi-atunci? Google e soluţia cea mai bună. Poţi aştepta aşa ceva aici mult şi bine. Până şi eu, care citesc mult, nu am citit nimic beletristică din 2014 pentru că nu am timp. Da' 90% care nu citesc deloc?

| a3e6u9 a răspuns:

Singura carte din 2014 pe care am citit-o e "the almost nearly perfect people" - Michael Booth, mi s-a părut nostimă.

Mă gândesc să citesc și "this changes everything" - Naomi Klein, care e tot din 2014, dar am o listă de așteptare cam lungă și puțin timp. :-(