| anonim_4396 a întrebat:

In cat timp cititi 40 de pagini, dar 50? Puteti sa imi spuneti cu exactitate? as vrea sa vad mai multe pareri ca sa fac o medie.

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Depinde de dimensiunea paginii, de font si de informatia propriu-zisa. La unele carti, pot citi 50 de pagini intr-o ora, pe cand la altele, imi poate lua chiar si 4 ore. Depinde de informatia lecturata. Daca am cunostinte legate de subiect, imi vine mult mai usor. Daca totul e la prima vedere, acest lucru necesita atentie suplimentara. Citesc doar carti care apartin domeniului "Istorie".

4 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

50 de pagini de foaie A5 sa zicem citesc cam intr-o ora daca sunt bine dispus si odihnit.Acum depinde si de cat de marunt e scrisul sau de dimensiunea pagini.La anumite carti merge sa citesti si o pagina pe minut, totul depinde de dimensiuni.

| Illuminati2016 a răspuns:

Nu știu că nu citesc din cărțihappy

| Aihao19 a răspuns:

1 ora.Sau o ora jumate daca e pagina mai mare.

| Catalinjr a răspuns:

Maxim intr-o ora, cauta pe google tehnici de citire rapida, sunt cateva trucuri care te vor ajuta sa iti imbunatatesti citirea.