| AvalohAlyn a întrebat:

In cat timp citiți o carte?

5 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Depinde de timp şi de cât de mult îți place. Poate fi o zi, o săptămână, două săptămâni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta depinde de formatul ei, numărul de pagini, dispoziția mea și așa mai departe. Prefer cărțile sub 300 de pagini pentru că le citesc în câteva ore, maxim 2-3 zile.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Depinde de carte. Poate dura cateva zile, maxim o saptamana, daca are mai mult de 400-500 pagini.
Sau cateva ore, daca are maxim 100.

Răspuns utilizator avertizat
| Alina1322 a răspuns:

Aici depinde de timpul pe care îl ai de cat de mult te atrage cartea. Spre exemplu când îmi place foarte mult o carte o termin in 2 zile. Însă, daca sunt mai ocupata poate dura o săptămână.