| Ghost89 a întrebat:

Iubitorii de poezie,imi puteti zice ce parere aveti de noua mea "opera", adica poezie? www.OlumeFaraEA.blogz.ro (poezia intitulata Iarna)

Răspuns Câştigător
| IssabellaLoLa a răspuns:

O poezie exterm de reusita

ai folosit prea des expresia "pe-afara"..in prima parte a poeziei si asta ia putin din valoarea piesei.
de asemenea in ultima strofa ar merge sa inlocuiesti "deoarece" cu " fiindca e tarziu"..in felul asta cred ca poemul ar capata mai multa forta si impactul asupra cititorului ar fi maxim happy

lasand la o parte observatiile timide de mai sus, eu spun ca poemul tau e unul foarte reusit si deosebit de expresiv

imi place happy

| Ghost89 explică (pentru IssabellaLoLa):

Multumesc frumos happy is nou in domeniul asta si in plus, mi-e cam greu sa ma exprim, vorbind 4 limbi. happy

8 răspunsuri:
| bogdan72 a răspuns:

Imi place. Unele strofe au o vaga impresie de banal, probabil din cauza cliseelor deja intalnite in poezia antebelica, dar in rest este, cum a spus si yzuka, foarte reusita.

Un mic sfat: la versul "Un colt de fericire." din "O lume fara EA", ai putea sa inlocuiesti fericire cu mangaiere. Suna mult mai bine.

Ah, si inca unul. Incearca sa adaugi o umbra de filosofie poeziilor. Intotdeauna sunt privite mai bine astfel.

| Lamaitzza a răspuns:

Buna!
Mi-am exprimat parerea legata de poezie chiar acolo, printr-un comentariu, dar o sa spun si aici ca este deosebit de frumoasa si a trezit anumite sentimente in mine.
Chiar dupa ce am citit-o, am lasat pagina cu poezia pornita si am iesit un moment afara, cand m-am intors ( mamele sunt curioase chatterbox ), mama citea poezia si era foarte incantata, m-a intrebat daca am scris-o eu si i-am zis ca nu, dar i-a placut si ei.; x

| Ghost89 explică (pentru Lamaitzza):

Multumesc frumos, inseamna mult pentru mine. happy sugestii pentru poezii noi? momentan sunt in pana de idei.

| Lamaitzza a răspuns (pentru Ghost89):

Nu conteaza despre ce scrii, tot ce conteaza este sa pui suflet. Foloseste-te de trecutul tau, de prezent si de viitor. De ce ai vrea sa se intample, viseaza si vei face ceva deosebit de frumos.

| Ghost89 explică (pentru Lamaitzza):

Probabil. Nu consider ca ar fi ceva frumos,referitor la poeziile mele. Dar,toate poeziile ce le-am scris,sunt sentimentele mele,viata mea, prin ce am trecut, ce simt ca as vrea, etc.Dar, multumesc.