| lovegirl15 a întrebat:

Jurnalele vampirilor vs Twilight vs Academia vampirilor.
Toate cartile de mai sus sunt legate de vampiri.
Voua care vi s-a parut mai buna?
Argumentati!

Răspuns Câştigător
| CarolineStuff a răspuns:

Academia Vampirilor clar. Are o actiune mai interesanta, este usor de citit, are toate genurile, razi, plangi, traiesti emotia...
Am incercat sa citesc Jurnalele Vampirilor si sincer serialul pare mult mai interesant. Cartile JV *Jurnalele Vampirilor* sunt numeroase si personal mi se pare foarte incurcat... si am auzit ca au schimbat cursul cartii din cauza serialului. Nu stiu sigur.
Twilight... ugh am fost fana filmului. Am cumparat si ultima carte. E grosa si aiurea. Nici nu am putut sa o citesc pe toata... Cred ca a fost cea mai proasta investitie. Cred ca si in cazul asta, filmul a fost mai bun decat cartea.
Pai cam astea sunt argumentele mele. Iti sugerez sa citesti Academia Vampirilor. Nu cred ca nu iti va placea happy

3 răspunsuri:
| Radeas1 a răspuns:

Orice înafara de Twilight. Asta dacă nu îți place să prevezi tot ce se întâmplă, și orice poveste amoroasă despre adolescenți te fascinează.
Poți să citești Jurnalele Vampirilor.

| Rose123 a răspuns:

Academia vampirilor. Are de oferit mai mult decat o poveste de dragoste, prezinta vampirii intr-un mod diferit fata de celelalte serii si inveti si despre prietenie/sacrificiu/respect.

| bicdghwa a răspuns:

Buna, este mult mai tare academia vampirilor, nu stiu cum sa ma exprim ca sa iti povestesc. Iti pot da doar asta: Rose și Lissa au fugit timp de doi ani de academia St. Vladimir și de amenințarea necunoscută care-i bântuie zidurile, dar trecutul le-a prins din urmă. Un regiment de gardieni le descoperă și le aduc înapoi la școală, unde fiecare pas greșit le poate costa mai mult decât pot să plătească.( de pe net), dar oricum eu le-am citit pe amandoua si fi sigur(a) ca e mai buna Academia vampirilor
Funda?