| Mariana696618 a întrebat:

La anul o sa dau bacul. Si deja m-am pucat sa invat si sincer este foarte mult. Care este modalitatea voastra de a invata? Cum ati trecut peste emotiile bacului

Răspuns Câştigător
| Zhana a răspuns:

Pai daca inveti mereu cat de cat si mai esti si atenta la ore, nu prea ai ce invata.Si eu sunt tot a 11 a.La romana incearca sa inveti repere pe care ti le cere la eseu si daca mai stii si rezumatul operei respective, te descurci cu brio la eseu.Ca si culegete iti recomand ESEUL de la Art, are toate eseurile la opere, tu doar le citesti de acolo.Bafta!

4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Inveti zilnic si te apuci de invatat imediat ce iti trece in gand,altfel tot amani pana la scadenta,cand te afli in fata faptului implinit si uite asa ai recapatat inca un an de studiu, in care, probabil, dupa experienta trecuta, tot asa vei proceda.

| alex495 a răspuns:

Iei fiecare opera ( portret, caracterizare a operei, rezumat etc) si l scrii inca o data. Si dupa recitesti cu voce tare. Bafta

| SSD23 a răspuns:

De importanta extrema pentru oameni:

Situația actuală din România, protestele și cum aruncă evreii și marionetele lor vina pe dușmanii lor pentru ce fac chiar ei

https://www.seruah.com/situatia-actuala-din-romania-protestele- si-cum-arunca-evreii-si-marionetele-lor-vina-pe-dusmanii-lor- pentru-ce-fac-chiar-ei.html

Eroii sunt denigrați și eliminați, hoția și non-valorile sunt promovate: România, trezește-te, educă-te, reacționează!

https://www.seruah.com/eroii-sunt-denigrati-si-eliminati-hotii- si-non-valorile-sunt-promovati-Romania-trezeste-te-educa-te- reactioneaza.html

| Mariana696618 explică (pentru SSD23):

Ce legatura are?