| Alexandra_Milena_1992 a întrebat:

La biblioteca poti vinde carti?
(Suna ciudat....stiu..doar ca mi am cumparta niste carti si nu mi plac)

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cartile le poti vinde la un anticariat, nu la biblioteca.

| Alexandra_Milena_1992 explică (pentru Ioandelasal):

Nu sunt carti vechi

| Ioandelasal a răspuns (pentru Alexandra_Milena_1992):

La anticariat se cumpara tot felul de carti, inclusiv carti noi.

| Alexandra_Milena_1992 explică (pentru Ioandelasal):

Aa ok, mersi

| minrest a răspuns:

Cartile le primim de la edituri gratuit, primim si donatii de la persoane particulare, dar ne alegem numai ce ne trebuie, obtinem prin schimb cu alte biblioteci, si, daca nu avem alternativa, cautam cartea care ne trebuie si o cumparam. Dar de la o persoana care ne propune ea cateva titluri nu cumparam niciodata.

| oprescudorin11 a răspuns:

Legal poti vinde ce vrei si unde vrei, daca platesti impozit si esti agreat (ai o intelegere) cu spatiul unde faci acest act.
Daca-mi vinzi ceva de Dostoievskii, editia de inainte de 1990, la un pret acceptabil, poti sa o faci si pe internet!

| Felissa13Eden a răspuns:

Cred ca merge sa le vinzi la o biblioteca judeteana..la noi merge big grin