| Duolingo14 a întrebat:

La ce facultate din România (Facultatea de limbi străine) poti studia Engleză și Turcă?

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Universitatea Creștină Dimitrie Cantemir, facultatea de Limbi și literaturi străine - specializarea engleză-turcă.

| Duolingo14 explică (pentru RobertMoon):

Și în ce loc din țară se află? Timișoara?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ar trebui sa fie turca in Bucuresti si Cluj

| Duolingo14 explică (pentru Adry05):

Daa, în București stiam. Eu aș vrea să merg la Timișoara, dar dacă nu este, cred ca o să aleg Clujul. Multumesc!

| Adry05 a răspuns (pentru Duolingo14):

Nu este in Timisoara, e doar araba si aia se poate lua doar la nivel incepator, nu exista engleza-turca

| Duolingo14 explică (pentru Adry05):

Aha?