| Kryss13 a întrebat:

La ce se referă citatul,, In om exist un sir infinit de oameni" de Mihai Eminescu?

1 răspuns:
| numauitaoricesevaintampla a răspuns:

Pentru a te forma ca om ai nevoie de alti oameni care iti sunt exemple, in spatele unui copil de 5 ani stau parintii care il ingrijesc il educa pe parcurs iti gasesti prieteni pentru sfaturi si afectiune utila.Astfel presupun ca Mihai Eminescu se referea la faptul ca un om nu poate sta singur doar traind prin amintiri.