| SporeBox a întrebat:

La intrebarea asta as vrea sa imi raspunda cei care au scris cel putin o carte sau cei care le au cu literatura. Imi puteti da niste sfaturi despre cum sa compun mai frumos? Am idei doar ca nu imi place cum scriu. Mi se pare ca fortez actiunea sa se duca undeva si nu stiu cum sa fac trecerea de la un subiect la altul, la fel mi se pare fortat. Parca poveste se impotmoleste in anumite locuri. Cum as putea sa remediez aceste defecte?

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Păi gândește-te și tu cum ar putea fi un parcurs mai natural, adică dacă ai citi operea altuia unde l-ai critica și cu ce.