| BlackRoseMary a întrebat:

Lamuriti-ma si pe mine in legatura cu seria de carti Cronicile Wardstone. Pe pagina grupului editorial Corint http://www.grupulcorint.ro/....../index.php spune ca Aliata Vraciului:Eu sunt Grimalkin este volumul nr. 9. Recent am inteles ca trebuie sa apara inca o carte, Sangele vraciului, care e volumul 9. Deci, care-i care? Am inteles ca seria va avea 10 volume, deci Sangele vraciului este ultimul sau va mai fi unul? Aliata vraciului este dintre povestile suplimentare? Fundaa

6 răspunsuri:
| AjLee a răspuns:

Volumul 9 se numeste Sangele Vraciului. Aliata vraciului: Eu sunt Grinmalkin este una din povestile suplimentare la fel ca si Amintirile Vraciului, Povestile Vraciului: Vrajitoarele si Bestiarul Vraciului

| BlackRoseMary explică (pentru AjLee):

Si ai idee cand apare in Romania vol 9?

| AjLee a răspuns (pentru BlackRoseMary):

Scz,dar nu stiu.

| BlackRoseMary explică (pentru AjLee):

Si totusi, esti sigura ca este poveste suplimentara? Indoielile mele se trag din faptul ca am cumparat cartea ca un volum noua, dupa vrecizarile de pe site-ul Corint. La inceputul fiecarui volum din Cronicile Wardstone. Scrie cartea intai, a doua a trei s.a.m.d si numele. Ei bine, pe Aliata vraciului scrie cartea a noua: Aliata Vraciului: Eu sunt Grimalkin si despartite printr-o steluta de primele noua, Povestile Vraciului:Vrajitoarele si Amintirile Vraciului. Plus ca pe supracoperta, la despre autor, spune ca acesata carte este singura din Cronicile Wardstone care nu este narata de Tom, ci de Grimalkin. Asta e ceea ce ma face sa cred ca este volumul noua. Ceea ce ma face si mai confuza in legatura cu Sangele Vraciului

| AjLee a răspuns (pentru BlackRoseMary):

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Cronicile_Wardstone
Daca te uiti in dreapta la volume nu iti apare Aliata Vraciului si nici la rezumat. Nu cred ca este cartea a 9. Sangele Vraciului este cartea a 9.

| Gege_George_1990 a răspuns:

Sangele vraciului este cartea nr 10, Aliata Vraciului este cartea nr 9, gasesti informatia pe goodreads https://www.goodreads.com/......chronicles
Aliata Vraciului continua povestea si nu este o carte aditionala ca Amintirile Vraciului, inainte sa dai un raspuns mai bine informeaza-te ca sa nu induci lumea in eroare aiurea @ajlee