| Delir890 a întrebat:

Lucrez în Word și vreau sa scriu o carte pentru a o trimite unei edituri.Am ales ca formatul cartii sa fie A4. Însă nu mi dau seama cum ar trebui sa setez celelalte aspecte; margini și calibri litera.Îmi poate spune cineva care este cea mai potrivita margine și marimea literei, pentru o carte A4?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Repet - nu e nevoie de formatare dacă predai cartea unei edituri.
Asta ca să nu mai vorbim că Word NU e program pentru scos cărți la tipar. Formatarea aia se schimbă de la un pc la altul!