| anonim_4396 a întrebat:

Ma gandesc sa-mi cumpar cartea Inteligenta emotionala scrisa de Daniel Goleman, dar nu stiu sigur, mi se pare cam comerciala, voi ce ziceti? a citit-o careva?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Citeste-o aici inainte sa o cumperi, sa vezi daca se merita cu adevarat si daca o intelegi http://1cartepesaptamana.ro/daniel-goleman-inteligenta-emotionala/. Toate cartile de genul asta sunt comerciale, tot ce e pe motivational/autoeducatie etc sunt simpliste - comerciale, cum spui tu, tocmai pentru a fi accesibile oricui, cu orice nivel de educatie - bine, sa stie sa citeasca macar :) Sunt carti pentru publicul larg si se fac gramezi de bani din ele, rezultatele pentru cititori fiind deseori departe de a fi cele laudate in titlul cartii sau in prefata - dar tot inveti niste lucruri si nici nu stii cand te trezesti ca le folosesti, fara macar sa-ti dai seama. Deci parerea noastra daca se merita sau nu e prea putin relevanta, fiecare are perceptia lui si intelegerea lui asupra orice, inclusiv asupra acestei carti. Lectura placuta!

1 răspuns:
| AvalohAlyn a răspuns:

Si eu m-am hotarat sa o cumpar.E o cartefoarte buna, revolutionara ce a dus la zeci de studii pe aceasta tema.