| Andradacheta a întrebat:

Ma puteti ajuta sa imi fac un orar pentru am face temele ca niciodata nu mi le termin si trebuie sa ma trezesc dimineata sa mi le termin. Eu ies de la 13 de la scoala

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Cat iti sa ajungi acasa? sa zicem 13:30 esti acasa.
Te schimbi, iti lasi ghiozdanul si daca esti singura iti pregatesti ceva de mancare, mananci si dupa te odihnesti putin, si la 15:00 te apuci neaparat de teme. Mai poti lua pauze din cand in cand, dar nu prea lungi si nici prea dese. Iti inchizi telefon, laptop tot sa nu te distraga si intri seara cand le-ai terminat pe toate.