| AvalohAlyn a întrebat:

Mai e cineva care cumpara carti? Care a fost ultima carte cumparata?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cumpar la greu! Deja trebuie sa mai cumpar o biblioteca.
Ultima data am cumparat vreo 5 carti deodata. Carti in limba engleza si in franceza, pentru ca sunt in Germania si inca nu stiu limba atat de bine incat sa pot citi o carte in germana, fara dictionar.

17 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu am cumparat saptamana trecuta o carte despre Orasele Romaniei la sf secolului xix

| Frank51 a răspuns:

Am cumparat cartile ''Bac Biologie 2015'' si ''Bac mate 2015 m2'',acum aproximativ o luna pentru ca se apropie bac-ul laughing. In general nu prea cumpar si citesc carti, prefer sa vizionez filme.

| AFR81 a răspuns:

"In cautarea perfectiunii - Roger Federer" de Rene Stauffer.

| KamaSutra a răspuns:

Nici nu mai tin minte

| PedoBarbie a răspuns:

Nu se merită. Acum totul (și cărțiile sunt) pe Internet.

| MgdDroopy a răspuns (pentru PedoBarbie):

Sunt bune si alea, dar din pacate nu toata lumea poate citi de pe ecran sad Asca ca trebuie sa faci investitii

| geooana a răspuns (pentru PedoBarbie):

Nu simpti mirosul cartii ce te duce pe taramuri de poveste...Si placerea de a tine in mana o carte...

| MgdDroopy a răspuns (pentru geooana):

Hai sa nu fim rai!
Probabil, inainte sa apara hartia, si cei de atunci spuneau ca este un "moft" cartea. Nu simti parfumul pietrei, a sculpturii. Aia arta!
Da! Nu simti parfumul cartii, dar salvezi copaci! Intr-o lume a dezastrului ecologic.

| geooana a răspuns (pentru MgdDroopy):

Eu citesc destul de multe carti chiar ieri am implinit a 100 carte. Asta este parerea mea.

| fuzzer a răspuns:

Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi de Camil Petrescu

| MaliciousDeath a răspuns:

Scoala de desen-Andras Szunyoghy

| Cameliapantiru a răspuns:

Am o biblioteca enorma, de cateva mii de volume, carti ''adunate'' de trei generatii: bunicii materni, parintii si eu. Totusi, cumpar inca destul de des carti, in medie, cred, 2-3 pe luna.
Ultima cartea cumparata a fost ""Matase"-Alessandro Baricco. Intentionez sa o citesc curand...

| Andeuta a răspuns:

Citim, sunt multi care o fac, daca nu ma crezi mai da o fuga cu metroul sa vezi carta lume iubeste lectura. Si ultima carte Fluturi-Irina Binder

| MgdDroopy a răspuns:

William Golding - Turnul ( premiul Nobel pentru literatura in 1983) - sunt la pagina 10 happy

Orhan Pamuk - Ma numesc Rosu ( premiul Nobel pentru Literatura in 2006)
Ben Okri - Drumul Infometat ( premiul Booker in 1991)

| Rauldor a răspuns:

Ultima carte cumpărată, necitită încă este Testul psihopatului de Jon Ronson

| HappyGeo a răspuns:

Da mai sunt! Pe net nu gasesti originalul! Cartea are mai multe detalii exacte! Ultima carte cumparata : Singur pe lume (Hector Malot)

| PetAndrei a răspuns:

Eu am luat de la biblioteca anul trecut happy. O carte despre calatoriile lui Columb