| anonim3082 a întrebat:

Mama nu ma lasa sa citesc carti de adolescenti si imi zice ca imi deformeaza mintea sau chestii de genu. Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Daca te referi la cartile romantice de adolescenti, sunt niste porcarii oricum! Mai bine citesti carti fantasy, daca nu te lasa, imprumuti pe ascuns de la biblioteca!

| Anuket a răspuns:

Acoperi coperțile ca să nu vadă ce citești.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Ce înțelegi prin "cărți de adolescenți"?

| anonim3082 explică (pentru MeisterSchnitzel):

Adica gen carti mai 13+ precum "La cinci pasi de tine", "Majoretele", "Tuturor baietilor pe care i-am iubit", "Asta e povestea noastra"...

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru anonim3082):

Adică romane de dragoste? Poți citi, eu nu văd problema, atâta timp cât nu crezi că ce scrie acolo e adevărat. Dacă ții minte că sunt doar povești romanțate, fără vreo treabă cu realitatea, după mine nu e nicio problemă. Ce să faci? Le citești în pdf, te duci la bibliotecă și le citești acolo, rogi un prieten să-ți împrumute un astfel de roman etc.