| anonim_4396 a întrebat:

N-am citit nimic de doua luni, cum sa-mi recapat cheful de lectura?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Cred ca iti trebuie un supliment natural pentru concentrare si memorare.Cum ar fi Lecitina, Memo Plus etc.
Lecitina este foarte foarte buna in cazuri de astea.happy
Sau poti sa mai intrebi farmacistul.
Asta in cazul in care problemele cu concentrarea si memorarea sunt suparatoare si pe un timp indelungat.happy

Si incearca sa citesti carti mai scurte, mai mici ca sa intri in ritm.happy Sau sa citesti doar 1 capitol pe zi dintr-o carte.

Succes

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| aCek1ng a răspuns:

Pai vezi si tu ce genuri iti plac: aventura, actiune, etc. si cauta o carte de genul si citest-o sau cauta ceva interesant.
Odata ce citesti una iti va revenii cheful.

| anonim_4396 explică (pentru aCek1ng):

Am incercat, nu pot sa ma concentrez si nu inteleg nimic.