| wolder a întrebat:

Ne-a citit profa de romana o poezie scrisa de un poet mai gothic asa scrie despre moarte si cosciuge si d-astea. Cum il cheama?

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Nu cumva-i Bacovia? El mai avea inclinatii necromane. Aproape sigur e simbolist,ei aveau cativa reprezentanti cu apucaturi necromane, ce le materializau liric.EA Poe nu cred ca este, ca nu prea patrunde literatura americana in salile romanesti de curs, deci, eu zic Bacovia.Dar nu mai bine ne spuneai tu si niste versuri?

| wolder explică (pentru Dumnezău):

Nu-mi mai amintesc deloc versurilethinking A fost acum mult timp...

| wolder explică (pentru Dumnezău):

Ce-mi recomanzi sa citesc de la elbig grin?

5 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Mai mult ca sigur bacovia.

| wolder explică (pentru Apache):

Da de el e vorba

| fadnox a răspuns:

Bacovia