| Anonim2313 a întrebat:

Neata! Luase mama de la un targ de carte din Brasov o carte foarte faina despre monarhii istoriei,adevarul despre ei,despre domniile lor,erau si Carol al IX-lea,si Hitler etc,doar ca a pierdut-o si acum m-a rugat sa o caut pe internet, nu-si aminteste cum se numeste.Stiti cumva o carte de genul asta?

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Ia varianta simpla si rapida: wikipedia.

| minrest a răspuns:

Foarte frustranta intrebarea ta. A venit unul la noi la biblioteca si ne-a cerut o carte, stia despre ea doar lucruri vagi dar stia ca are coperta de un galben deschis. Din doua milioane...

| corolav a răspuns:

Dragă „necunoscutule", ia aminte cinci cuvinte!
Hitler nu a fost „monarh".
În rest, excelent răspunsul lui „minrest".
Caută să citești această lucrare:„Proștii sub clar de lună", de Teodor Mazilu.
Mergi la, minrest" la bibliotecă, poate te ajută să o găsești.
Sănătate!