| Anutsiiii a întrebat:

Niste carti bune? happy

5 răspunsuri:
| Aberdeen a răspuns:

"Lorelei" de Ionel Teodoreanu este o carte sensibila si frumoasa.Precum a zis si Valy10 si seria "Winnetou" merita totusi happy

Succes la lecturat!

| AndreeeaConstantin a răspuns:

Colectionarul de John Fowles, Fantoma de la Opera de Gaston Leroux. Spuma zilelor de Boris Vian happy mna, astea mi-au venit acum in minte. Sper sa le citesti si sa iti placa si tie.

| helppppppppppppppppppppp a răspuns:

Jurnalele vamipirilor cele mai tari sau jurnalul unui pusti sau fabrica de ciocolata.

| EusuntLoredana a răspuns:

Pentru copii-Calendarul fericirii,Abecedarul elefantic fantastic, Anul mare, Jucaus zglobus, Turnul, Valul.Pentru tine-Lectii de conducere, Wew vov, Descria foarfecelui, Primul mea inciclopedie(894 pagini), Animalele www.Nustiu cati ani ai asa ca nu stiu daca cartile iti vor fii pe placa uite cateva carti publicate chiar de mine(nu le consider chiar bune)-Animale, Reguli o intalnire perfecta, Sacul fara fund, 50 de poezii pentru voi copii, 57 de poezii pentru tine, Numere de telefon, Detalii despre sarbatori(ora daca are, data, scopul.)

| Valy10 a răspuns:

Mie sincer imi plac toate cartile de Karl May cum ar fi:Winnetou, Comoara din lacul de argint, cele mai multe carti au ca spatiu vestul salbatic, dar a scris si cateva carti cu revolutia din Mexic:Castelul Rodriganda, Piramida Zeului Soare, Benito Juarez, Plisc-de-uliu, Moartea imparatului. Eu am citit mai toate cartile scrise de el si le recomand oricui!

Întrebări similare