| Iepurila10 a întrebat:

Niste romane de dragoste pe care le.as putea citi cu adolescenti?
mă puteri ajuta cu niste ideei?

Răspuns Câştigător
| carmyx a răspuns:

Nu sunt sigura ca sunt romane, dar eu le-am citit si m-au impresionat.Le pot numi "carti miraculoase ce pot face un adolescent sa le citeasca".:Cautand-o pe Alaska, John Green, Sub aceeasi stea, John Green,(poti vedea si filmul "The notebook" care te impresiona pana la lacrimi) si daca vrei ceva mai "interesant"citeste "Suge-o Ramona" o gasesti pe net.:*

6 răspunsuri:
| Andreea_Ureche_1999 a răspuns:

Jurnalul unui adolescent timid, cartile de la Amurg care iti garantez ca sunt mult mai bune ca filmul ( nu a fost cine stie ce filmmul) dar cartile sunt mult mai detaliate si povestea este oarecum direfita de film

| Lor33d a răspuns:

P.S Te iubesc, Chemarea ingerului lasa dragostea si citeste Memoriile unei gheise (cea mai superba carte) si Viata lui Pi

| vladv26 a răspuns:

,,Sub aceeasi stea,, este si film

| daniela281 a răspuns:

Chimie perfecta( volumul 1, 2) de simone elkeles.

| lavi54 a răspuns:

Daca vrei carti de dragoste care chiar merita citite, desi nu sunt cu adolescenti, iti recomand urmatoarele scriitoare: Lisa Kleypas, Julie Garwood, Amanda Quick, Judith McNaught, Linda Lael Miller si Nora Roberts.Iti garantez ca sunt chiar bune, mai ales cele de Julie Garwood.

| my1clio a răspuns:

Elita intunecata(3 volume), ingerul noptii(4 volume)