| RoxyRoxana200 a întrebat:

Nu stiu daca o ajuns sau nu stiu daca a ajuns? Se vb cu a?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da sun-o spune-i ca o astept si eu

| whatevernvm a răspuns:

Ce dracu...

| alexboss2020 a răspuns:

La ce te-ai referit cand ai spus a? Nu prea inteleg cam tot limbajul de pe Facebook sau mess cum ii spuneti voi!

| alexboss2020 a răspuns:

Nu stiu daca a ajuns!
Pe bune tu faci misto? Cum naiba sa fi roman si sa nu stii aceste lucruri simple! Am fost plecat timp de 2 ani in Anglia si tot stiu romana!

| AnastasiaK a răspuns (pentru alexboss2020):

"Sa fii roman"
Daca tot ii corectezi pe altii si te lauzi ca inca stii romana, macar scrie corect happy

| alexboss2020 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Stii si tu ca am scris bine, alti nici macar nu stiu sa formuleze corect o propozitie! Cred ca intelegi ce am scris, un 'i' in minus nu strica happy

| AnastasiaK a răspuns (pentru alexboss2020):

De inteles, se intelege mesajul cam de la oricine, indiferent de greselile gramaticale. In plus, nu sunt genul care sa stea sa corecteze, dar hai sa nu fim ipocriti, corectandu-i pe altii inainte ca noi sa scriem corect. Riscand sa par aroganta si poate rauvoitoare, voi spune ca eu imi permit sa corectez(totusi evit sa o fac), insa tu nu. Chiar si in acest raspuns ai mancat un "i". happy

| alexboss2020 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Unde? Nu am mancat nici un "I"! Am scris corect!

| AnastasiaK a răspuns (pentru alexboss2020):

Ai scris "alti" cand corect era "altii", dar e bine ca ma si contrazici dupa ce ti-am demonstrat deja ca nu esti prieten cu litera "i"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu a.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cu a

| missfatadelatara a răspuns:

Cum vrei.
A, O, who cares?
Ambele îs la modă.

Răspuns utilizator avertizat