| Radandam a întrebat:

O carte de 340 de pagini, în cât timp o terminați de citit?

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In perioada ceausista cand n-aveam televizor citeam o carte de asemenea dimensiuni itr-o zi (in vacante). Astazi cu TV, PC, etc nu mai citesc nici intr-o saptamana.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Depinde cat citesti tu la ea. Nu este o regula de trei simple prin care aflii cand o sa o termini.

Poti sa o termini in 1-2 staptamani sau intr-o luna, depinde cum te misti big grin

| Sn4k3 a răspuns:

In jur de 4 zile.

| siriusblack98 a răspuns:

Cateva zile. Daca nu imi place foarte mult poate chiar 1 luna sau o las neterminata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de cât de mult mă intrigă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde daca imi place si in cat timp vreau/trebuie sa o termin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3 sau 4 zile daca am timp!

| Denisa730 a răspuns:

Depinde. O zi, câteva zile, o săptămână sau nu o termin deloc Dacă îmi place mult o citesc repede, dacă nu, cel mai probabil o îmi vină sa dorm când o citesc

| Teo0011 a răspuns:

In trei sau patru zile termin de citit o carte de asemea marime, asta daca imi place.

| luoana5 a răspuns:

O zi, maxim 2