| Teodora_Andreea_1997 a întrebat:

O compunere cu pronume şi adjective pronominale.
P. S:
am învățat :
-pronumele personal
-pronumele reflexiv
-pronume şi adjectivul pronominal posesiv
-pronumele şi adjectivul pronominal demonstrativ(apropiere, depărtare, identitate, diferentiere)
-pronumele şi adjectivul pronominal de întărire.
Maxim 10-15 rânduri, vă rog să subliniati pronumele şi adjectivele pronominale.
Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde e intrebarea? Stii ca site-ul e pentru a pune intrebari? Daca iti doresti tema pentru maine, invata sa o realizezi singura. Lasa net-ul si pune mana si citeste, ca ati umplut tara de posesori de smartphone-uri si tablete care nu stiu sa deosebeasca un pronume de un adjectiv. Puturosilor! Rusine!

| Popa_Sorin_1978 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pronumele personal

-pronumele reflexiv

-pronume şi adjectivul pronominal posesiv

-pronumele şi adjectivul pronominal demonstrativ(apropiere, depărtare, identitate, diferentiere)

-pronumele şi adjectivul pronominal de întărire.

Maxim 10-15 rânduri, vă rog să subliniati pronumele şi adjectivele pronominale.