| NiculaLoredanaAndreea a întrebat:

O intrebare pentru cei ce au citit,, Cautand-o pe Alaska (Looking for Alaska)", cartea se termina cu un final trist sau unul fericit?

Răspuns Câştigător
| DarkJoice a răspuns:

Sfarsitul propriu-zis nu este trist. Miles isi da seama ca exista o alta iesire din acel "Labirint al durerii", altul decat cel gasit de Alaska, adica moartea.
Trist este atunci cand moarte Alaska, si asta se intampla cam pe la mijlocul romanului. Oricum, daca ai rasfoit-o vreodata, ai vedea cum sunt numerotate capitolele(n zile inainte, ultima zi, prima zi, dupa n zile dupa etc.- se refera la moartea Alaskai)
Sper ca te-am ajutat! Kisses:*

| NiculaLoredanaAndreea explică (pentru DarkJoice):

Merci happy Si da, m-ai ajutat.

5 răspunsuri:
| MaliciousDeath a răspuns:

Nu mi s-a parut asa trist finalul.
E putin mai abstract, depinde si ce intelegi tu, ori daca iti ia prea mult sa treci peste partile dramatice.

| EchoDemon a răspuns:

N-am citit-o dar stiu ca e trist. Mi-a spus o prietena sa-mi pregatesc servetele.

| NiculaLoredanaAndreea explică (pentru EchoDemon):

Multumesc laughing Vroiam sa stiu, ca sa stiu pentru ce sa ma pregatesc. Se pare ca John Green scrie numai triste =]