| anonim_4396 a întrebat:

O intrebare pentru cititori.
Cum ies din starea de inactivitate? Nu mai pot citi nimic si nici nu simt ca m-ar deranja...

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa gasesti o carte de mister sau ceva chiar pe gustul tau. Cand pui mana pe o carte care-ti place si o termeni, o sa vrei o alta.
Iti recomand Rebecca sau Verisoara mea Rachel.
Sau neaparat PE aripile vantului; la rascruce de vanturi daca nu le-ai citit.

| sabin89 a răspuns (pentru Adry05):

Ai citit ceva de John Braine? - din categoria celor pe care nu le lasi din mana pana nu le termini happy

| Adry05 a răspuns (pentru sabin89):

Nu cred c-am citit. O perioada nu prea am timp dar recomanda-mi niste titluri, te rog. happy

| sabin89 a răspuns (pentru Adry05):

"Drumul spre inalta societate" (Room at the top - in engleza)

| geronimo11 a răspuns:

Ai putea incerca sa faci lucrurile putin diferit de cum obisnuiai pana acum. Daca erai obisnuita sa citesti romane lungi, de analiza psihologica sau alte asemenea, ei bine incearca sa citesti carti politiste ( iti recomand cartile lui Gerard de Villiers din seria SAS, sunt geniale sau James Bond de Ian Fleming. Ce e interesant legat de aceste carti este ca autorii lor au trecut prin experiente asemanatoare celor relatate ). Sau invers, daca citeai in mod normal carti politiste, incearca sa citesti din marii autori universali. Ideea este sa schimbi cat mai mult stilul textelor.
Acelasi principiu il poti folosi si in cazul filmelor. Am sa-ti spun un film total diferit de ce ai mai vazut pana acum, e un film care prezinta etapele vietii intr-un mod aparte si care o sa trezeasca in tine un sentiment de liniste si echilibru. Se vorbeste putin in film, cred ca nu sunt mai mult de 200 de cuvinte in tot filmul. Se numeste "Spring summer fall winter... and spring ".
Sper ca o sa-l vizionezi sau macar ca ti-au fost de folos sfaturile mele.

| Gaby227 a răspuns:

Si eu am avut starea asta nu demult.
Eu am inceput sa ascult multa muzica si mi-a revenit inapoi cheful de citit.
Sau incearca cu carti usoare pana iti revine gustul.

| Mefi a răspuns:

Pai incepi sa citesti cate putin pana iti reintri in mana si daca nu o sa mearga incearca sa iti si placa si capteze atentia ce citesti si nici nu o sa iti dai seama ce usor o sa termini anumita carte happy

| 333333333 a răspuns:

Hrisos a Inviat, si eu sunt o cititoare inraita. Daca doresti pot sa scriu adresa blogului meu, am abordat multe teme - literatura, filme, ingrediente naturale. Sunt la inceput si m-ar ajuta un comment pozitiv. Multumesc

| Drăgușin_Lorena_1997 a răspuns:

Poti sa raspunzi tu la intrebarea mea care am postat.o?