| Daniana2000 a întrebat:

O parere despre compunerea mea?
Calatorie in timp.
Intruna din zile am plecat intr-o calatorie in timp.Am mers sa vad viitoru.Am ajuns intr-un loc magic.Era asa frumos.Multe flori si iarba verde.Era un loc unde izvoarele spuneau povesti frumoase.Un gandacel cat un fir de linte statea si canta la chitara linistit.,era seara.
Din senin a inceput o ploaie de lumina,era asa frumos, s-a luminat tot locul.Pe cer a rasarit un mare bulgare de aur.Gandacelul care canta la chitara parca era imbracat in aur,lalelele isi deschideau rand pe rand floarea,o faramita de lumina,lumina florile, lumina soarelui facea minuni.Nuferi ca niste comori de galbeni stateau pe marginea apei.colo era o liniste neclintita.Soarele avea niste raze de aur.Un iepuras cu boticul mic a inceput sa cante impreuna cu gandacelu.Vorba vine:Nu pierde sansa de a vedea ceva frumos, pentru ca frumuseatea este scrisul lui Dumnezeu.
Imi puteti lasa parerea pe mess la id-ul b. dulce29@yahoo.com sau pe fb https://www.facebook.com/fata.t.dragutza

6 răspunsuri:
| Aberdeen a răspuns:

Prefer oricand sa scriu aici ce am de spus.
Si acum comentariile:

In prima faza, ai grija la pleonasme("comori de galbeni"), si foarte mare grija si la repetarile anumitor cuvinte.Desi,poate ai avut intentia sa le pui intr-o forma expresiva,plastica,din prisma publicului poate lejer aparea ca o greseala de exprimare.
Apoi,vad ca esti destul de mare deci ar trebui sa inlocuiesti cuvintele astea simple gen "frumos","urat","bun"(...)cu altele ce au sensuri mai profunde, mai impresionante.
Acestei conpuneri ii trebuie si o concluzie, o incheiere, totodata.

Ti-am raspuns la intrebare, asta in contextul in care vrei, presupun, raspunsuri sincere si utile.
Nu o lua in nume de rau.De fapt nu lua in nume de rau niciun comentariu de genul asta.Nu sunt pentru a te descuraja,ba din contra.
Acum, parerea mea este sa o refaci pigmentand si cu ceea ce am incercat sa-ti spun, si apoi posteaz-o intr-o alta intrebare daca vrei cu adevarat sa faci un progres din asta.

In fine, faci cum vrei, si interpretezi raspunsul cum vrei. Sper totusi ca ti-am fost de ajutor!

Numai bine!

| Kaℓi a răspuns:

Daca ai mai mult de 10 ani, e grav.

| Radu284 a răspuns:

"Era asa frumos" este o exprimare de compunere de clasa a 2-a.

"o faramita de lumina, lumina florile"

Fara virgula.

-Propozitiile sunt prea scurte.
-Inotroducerea este sublima dar inexistenta. Cum ai plecat intr-o calatorie in timp? In ce an ai ajuns?

| HellGirl666 a răspuns:

☮ Mesajul e... drăguț, dar exprimarea ta e varză. Ai repetat unele cuvinte de n ori și ai multe greșeli.

| DJohnny a răspuns:

O SA IEI UN MARE 4! rolling on the floor))

| BeatriceGabriela234 a răspuns:

Viitoru (trebuie ' (apostrof)
Propozitiile sunt foarte scurte.
Cum adica " faramita de lumina, lumina florile"? *facepalm*