| CreepyBoy a întrebat:

Ok, pai, as vrea sa scriu o poveste, gen horror sau ceva de genul. Nu am inspirație deloc, va rog sa îmi dați niște idei.

10 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Uita-te si tu la filme horror, vezi povesti horror pe Youtube, google si o sa iti vina inspiratia.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Da-i cu apocalipsa zombie si de acolo te tot duci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa scrii povesti, dar nu ai idei. Ce scriitor esti tu?

| missfatadelatara a răspuns (pentru anonim_4396):

Scriitor modern care abuzează de clișeehee hee

| ro74florin a răspuns:

Sa fii scriitor trebuie să ai inspirație proprie
daca nu ai, nu scrie

| littledevil4ever a răspuns:

Și eu sunt o mini scriitoare, și eu am început de la zero. Dorința mea a fost să scriu o carte cu celebritățile mele preferate dar nu prea mă pricepeam la asta. Însă am început să citesc foarte multe cărți si să mă uit la multe filme și seriale care mă puteau ajuta la genul pe care-l scriu. Când găsești o idee care-ți place, dezvolt-o în imaginația ta, apoi transpune-o pe foaie. Îți recomand să încerci să scrii o carte pe Wattpad, e o aplicație pe care o poți instalape telefon sau intri direct de pe Google.
Multă baftă!

| Patricia_Hadarig_1997 a răspuns:

Poti sa faci ceva romantic si trist de exemplu un cuplu care este fericit si apoi iubitul da de o carte cu ritualuri sataniste, spune niste encantatii si il poseda un demon. Sper ca te-am ajutat happy

| Tiberiu_Andrei_1997_8ulq a răspuns:

Sa înceapă gen asa
Ca tu ti-ai pierdut cel mai bun prieten pentru ca ati intra in casa unui nebun si el va prins dar tu ai reusit sa scapi si prietenul tau a fost prins si nu sti ce sa întâmplat cu el.
Apoi sa te duci la parinti lui si sa le spui ca el a dispărut când a mers sa prindă o veverita prin pădure si nu sa mai întors
Si parinti lui sa plâng spunând ca au mai pierdut încă un copil drag lor. Dupa parinti lui au raportat politie acest caz dar la sectia de politie sa mai fie un caz de copil disparut. Politisti sa meargă in pădure si sa găsească cadavrul copilului disparut(nu a prietenului tau)
Si pe la final tu sa iti faci curaj si sa mergi in casa nebunului si sa ajungi intr-o camera care e la fel ca a fratelui prietenului tau si când încerci sa iesi sa de prindă prietenul tau intr-o capcana si sa iti dai seama ca de fapt nebunul e fratele prietenului tau
Sper ca ti-am fost de ajutor
P.S daca mai gasesti greseli am scris asta noaptea de plictiseala