| 20thoughts a întrebat:

Pana pe 23 martie trebuie sa citesc o carte pentru ora de engleza si habar nu am ce carte sa imi comand. Voi ce ati citit si v-a impresionat foarte tare? Sa nu fie foarte lunga, grea si sa fie in engleza. Multumesc!

7 răspunsuri:
| superAndrei a răspuns:

Ai timp! Cartile lui Roald Dahl,desi fiind pentru copii,sunt foarte interesante si catchy, eu de la el am citit Matilda si Big Friendly Giant, scrisul este mare,au ilustratii si au si destul de putine pagini. Cuvintele sunt usurele, eu am gasit destul de putine pe care nu le stiam. Gata vrei sa incerci un next level, iti pot recomanda Percy Jackson sau Harry Potter, si acestea le consider destul de usurele, si foarte populare in randul celor care incep a studia engleza! Eu cu Percy Jackson am inceput lectura in engleza, si a mers destul de bine! Sper sa ai succes! Bafta! happy

| Plato a răspuns:

Iti recomand autorul Henry James.

| Pandicornita a răspuns:

O serie buna de carti este red queen! De asemenea, daca trebuie sa citesti cartile foarte repede citeste jurnalul unui pusti.

Funda?

| superAndrei a răspuns (pentru Pandicornita):

Mie mi se pare sincer cam greuta! laughing

| J0B0MAT a răspuns:

Wuthering Heights

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fabule de Esop. ^_^

| Raven a răspuns:

Mic dejun la Tiffany-Truman Capote are sub 200 pagini și are o poveste interesantă