| piciuxx a întrebat:

Pe ce site pot citi cartea-Cand bunicul era nepot de Aureliu Busuioc?

Răspuns Câştigător
| iuliano4ka a răspuns:

Pe internet nu poti s-o citesti singura am incercat mai bine sa iei cartea. daca vrei iti pot da rezumatul:
La inceput de vacanta, verisorii Nic si Madalin, dupa cateva dueluri verbale spectaculoase, constata ca au sa-si spuna unul altuia ceva important. Nic descopera in podul casei, intr-un geamantan vechi, Jurnalul de bord tinut de bunicul pe cand era nepot si visa sa ajunga mai repede la varsta lui Robert Grant pentru ca sa demonstreze ca la paisprezece ani poti fi un foarte bun capitan de vas. Jurnalul povestea despre toate intamplarile prin care a trecut bunicul pana cand a devenit un adevarat marinar, apoi capitan de cursa lunga. Madalin gaseste in scorbura unui tei (unde credea ca se ascunde o cotofana) o harta cu niste semne stranii (un cerculet, o sageata spre satul Opariti, o fantana etc.); care, spera el, ii vor ajuta sa dea lovitura, sa devina celebri! Doi tineri descopera o retea de spionaj! Un depozit de arme sau bani. Fascinati de adolescenta plina de peripetii a bunicului lor, cei doi verisori, insotiti de foxterierul Riki, pornesc in cautarea propriilor aventuri.

5 răspunsuri:
| HighDefinition a răspuns:

Pe internet nu poti s-o citesti

| AdrianaRadu a răspuns:

Eu am cumparat zilele trecute pentru baietelul meu cartea de la Diverta. Vad ca o puteti gasi si online pe Diverta Online aici http://www.dol.ro/......c-ypi00663

| misterminecraft a răspuns:

Da ce esti proasta si nu gasesti

| Buliga_Liliana_1907 a răspuns:

Nu poti pe internet sa o citesti dar poti sa cumperi cartea culori de aureliu busuioc de la librarii deoarece nici la biblioteci nu iti va da cartea in sala sa o citesti...(((