| bogdanrvd a întrebat:

Pe măsură ce înaintam, căldura deveni tot mai insuportabilă. Deşi eram foarte slăbit parcă toate simţurile mi se accentuau. Eram capabil să aud zgomotul iscat la căderea pe treptele interminabile a picurilor de transpiraţie de pe fruntea mea.
Deşi aveam o dorinţă imensă de a continua drumul, fiecare muşchi din interiorul meu începu să paralizeze iar capul îmi zvâcnea dureros la fiecare bătaie a pulsului. Am inspirat adânc rugându-mă să pot merge mai departe dar am început să mă înnec. Pe la colţul gurii mi se prelingea un firişor de sânge însă eram incapabil să mă mişc.
Cu o ultima putere am reuşit să închid ochii simţindu-mă în siguranţă. Mă lovi un miros puternic de mucegai şi tutun, eram câzut pe pat în dormitor...

Dacă încă mai citeşti postarea şi esti interesat de fragmentul de mai sus, te anunţ că este un fragment dintr-un roman scris de mine pe care am de gând să il postez începând din 1 septembrie pe un blog. ( sub formă de serial, în fiecare săptamâna voi publica un capitol ).

Ce părere aveţi?. Bogdan

5 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Cred ca esti foarte talentat, mult succes in tot ceea ce gandesti sa faci.happy

| Neverwas a răspuns:

Super! big grin

| DarQueen a răspuns:

Interesant, dar de ce folosești perfectul simplu în descrieri? Nu sună deloc estetic, lasă ori imperfect ori adaugă perfect compus.
Îmi plac detaliile, poate lași un link cu blogul? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tare! ce halucinatii tari laughing laughing laughing de la joint? laughing laughing laughing Succes in continuare!
Imi place bravo!

| VannyFeiereisz a răspuns:

Succes!