| Geanin a întrebat:

Pentru cei care au citit Under the Dome de S. King...

Ce parere ati avut despre carte?

P.S. Am citit-o, deci putem sa vorbim deschis...

Ce v-a impresionat? Ce v-a placut? Credeti ca sfarsitul a fost prea expeditiv?

3 răspunsuri:
| Adii91 a răspuns:

Sfarsitul a fost cam sec, adica modul in care a disparut domul m-a lasat un pic dezamagit, ma asteptam sa fie ceva, mai complex...cam asta e singura buba care pot sa o gasesc, in rest mi-a placut foarte foarte mult cum s-a conturat povestea pana in punctul respectiv, si portretizarea fiecarui personaj a fost bine facuta de asemenea.

Mult peste serial, nici nu se compara. In general orice film/serial inspirat din carti paleste fata de carte, dar aici o diferenta absurda. Au macelarit anumite aspecte la propriu, ok, nu poti sa-l faci EXACT dupa carte dar nici chiar asa

Cititi cartea, nu vizionati serialul.