| FilosofulDepresiv2022 a întrebat:

Pentru fanii seriei de carti "Cantec de gheata si foc" de George Martin:credeti ca mai exista vreo speranta sa apara cartea a sasea, "Winds of Winter"? Stiu ca trebuia sa pun intrebarea la Literatura, dar nu prea intra nimeni acolo!

Răspuns Câştigător
| 91Bogdan91 a răspuns:

Având în vedere că autorul lucrează la ea de mai bine de 10 ani, cu siguranță există destul de multe șanse.
Idee e că George RR Martin e implicat activ în multe proiecte și asta îi cam reduce semnificativ timpul de scris. Dacă va rămâne în putere pentru încă 3 sau 4 ani, cartea va apărea, însă legat de succesoarea ei, "A dream of spring", să-ți iei gândul laughing

3 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Nu prea are timp de asa ceva, acum se ocupa cu scenariu pentru noul serial si alte chestii. A sasea carte e tot anuntata ca apare sigur de vreo 4 ani, acum urmatorul termen este 2023 dar garantat nu va fi gata nici atunci iar ultima cu siguranta nu apuca s-o mai scrie, are si el o varsta...

| VoidEternal a răspuns:

Eu o astept de vreo 7 ani cel putin. Pana nu o vad in fata ochilor nu mai cred nimic.
Mai am o serie misto la care astept de vreo 3-4 ani al 3-lea volum. Nu iti mai zic cum se numeste, nu are rost sa-ti faci si tu sange rau laughing