| username2468 a întrebat:

Pentru profilul tehnologic, ce materii de bac se dau? Română, matematică și cealaltă materie care este?

6 răspunsuri:
| aimullah123 a răspuns:

La profil tehnologic a treia materie este la alegere dintre chimie, fizica sau biologie. Cei mai multi elevi de la tehnologic aleg a treia proba biologie pentru ca este mai usoara big grin

| ValentinGabi a răspuns:

Biologie,geografie sau sport

| Alinnnnnnnnnnn a răspuns:

O materie la alegere cum ar fi geografie, logica.
Sunt la un liceu economic, tehnologic adica, si se poate da si din contabilitate, economie, tu alegi din astea patru.

| aimullah123 a răspuns (pentru Alinnnnnnnnnnn):

Economic si tehnologic sunt doua profile total diferite.
La tehnologic nu dai in bac geografie. Ba mai mult decat atat, nu o sa inveti la tehnologic materii precum contabilitate sau economie.

| Alinnnnnnnnnnn a răspuns (pentru aimullah123):

Tin sa te contrazic, profilul economic face parte din filiera tehnologica, deci nu sunt chestii diferite.
Fizica, Biologie, Chimie sunt materii pentru alte profiluri de exemplu fizica se da la profil tehnic, biologie la SN, Chimia la SN sau Protectia Mediului. Am dat acum exemplu unde putem intalni materiile pe care le-ai enumerat happy

| Alinnnnnnnnnnn a răspuns:

De obicei majoritatea dau bacul din geografie.