| Nuts a întrebat:

Pot sa fac un text argumentativ despre 3 lucruri deodata, de exemplu 3 factori care ne influenteaza negativ viata de zi cu zi. Cum incep? Mersi!

Răspuns Câştigător
| BackAgain a răspuns:

In primul rand, alegi acei 3 factori (sau acele 3 lucruri) si o ipoteza care sa-i includa pe toti. De exemplu, stresul, oboseala si alimentatia nesanatoasa sunt niste factori care ne influenteaza negativ viata de zi cu zi. Cum? De exemplu, nu mai ai energie, nu te poti concentra la locul de munca si dai rateuri. Apoi cauti argumente care sa-ti sustina ipoteza, fie pentru toate la un loc, fie separat. Mai departe cred ca stii.