| Cosmo636 a întrebat:

Pot sa ridic de la curier cu bon un joc nerecomandat copiilor sub 18 ani (Red Dead Redemption 2) daca am 13 ani, de la Altex?

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Da - el predă un pachet în care n-are habar ce este.

| Cosmo636 explică (pentru mihai69):

Eu ma refeream din magazin

S-a dus un prieten adult sa imi cumpere mie jocul dar nu mai era asa ca a rezervat in magazin cu un bon si eu trebuie sa duc bonul la Altex ca sa mi-l deie, dar nu stiu daca am voie

| Directioner99 a răspuns (pentru Cosmo636):

Tu cu siguranta nu ai cum sa ridici produsul din mgazin.doar daca bine cineva major cu tine

| mihai69 a răspuns (pentru Cosmo636):

Întrebarea ta era așa: „Pot sa ridic de la _curier_"
Nu era vorba de niciun magazin.
După clarificările din mesajul ulterior... e posibil să nu poți cumpăra jocul rezervat. Dar merită să încerci - de obicei vânzătorii sunt foarte neglijenți, nici nu cred că verifică dacă jocul respectiv e clasificat ca 18+.

| aXy99 a răspuns (pentru mihai69):

Majoritatea sunt +18, dar cui ii pasa?

| aXy99 a răspuns (pentru Cosmo636):

Sunt 99% sigur ca vei putea ridica jocul fara probleme. Daca intampini vreo problema, spune-le ca e pentru un prieten adult. Daca nu merge si nu merge, roaga un adult (poate chiar pe amicul tau) sa il ridice.

| Ale5184 a răspuns:

Nu cred ca stie curierul ce se afla in coletul tau. Nu poate ridica o pers adulta coletu? Mama/tata/bunici? E posibil sa ceara buletinul