| FadetoBlack a întrebat:

Preferi cartea tipărită sau cea electronică? De ce?

24 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Tiparita.Mai ales ca am pozitii ciudate in care citesclaughing

| Dismally a răspuns:

Tiparita, in format electronic nu am citit nimic pana acum, la monitor nu pot si nici nu am un eBook reader.

| oprescudorin11 a răspuns:

Cea tiparita o prefer, e mai usoara ca un lap-top sau o tableta si o manipulez rapid. Poate va veni si ziua sa apara tehnologia asa de perfectionata ca sa prefer cartea electronica.

| PedoBarbie a răspuns:

Prefer cartea.

| FadetoBlack explică (pentru PedoBarbie):

Nu am întrebat dacă preferi cartea sau nu.

| PedoBarbie a răspuns (pentru FadetoBlack):

Bine. Pace, soro!

| FadetoBlack explică (pentru PedoBarbie):

Nu sunt sora ta, din câte știu!

| PedoBarbie a răspuns (pentru FadetoBlack):

Glumeam şi eu. Of!

| FadetoBlack explică (pentru PedoBarbie):

Nu-mi pasă!

| PedoBarbie a răspuns (pentru FadetoBlack):

Eşti rea. Reao!

| FadetoBlack explică (pentru PedoBarbie):

Da, probabil! Mulțam.

| wolder a răspuns:

TIPARITA, dar cand nu o gasesc, alternativa e cea electornica

| MadRaven a răspuns:

Bună,
Prefer cartea tipărită, dar de cele mai multe ori ajung să citesc varianta electronică.
Ce poate fi mai perfect decât o zi ploioasă şi o carte veche?
Numai bine!

| bogdan72 a răspuns:

Tiparita, preferabil si veche big grin. Nimic nu se compara cu asa ceva.

| Vans a răspuns (pentru bogdan72):

De acord.

| BrokenArrow a răspuns:

Cand citesc o carte, imi place sa o tin in mana, sa-i simt paginile intre degetele mele si sa o miros.
Cu cea electronica nu pot face asta. Sau as putea, dar ar fi cam ciudat sa-mi plimb degetele peste ecran sau sa-l miros.
Ei, drace! Nu e acelasi lucru, pur si simplu!

| FoundYouLover a răspuns:

Cartea tiparita, e mai practica. Nu prea-mi place sa stau cu ochii in calculator si cand citesc, ca oricum sunt dependenta de el.

| cateluuus a răspuns:

Tiparita.E mai interesanta.

| Sadic a răspuns:

Tipărită, partea electronică mi se pare fake.

| Mihai239 a răspuns:

Tiparita
de la cea electronica te dor ochii

| AxelTerner a răspuns:

Tiparita

| BornToDie67 a răspuns:

Tiparita, evident. E mult mai captivanta si interesanta.

| Utilizator05 a răspuns:

Prfer cartea tiparita, sa-i simt paginile, s-o tin in mana etc. Cu cea electronica nu e acelasi lucru
Numai bine!

| AdaQWERRTY a răspuns:

Tiparita. Daca e electronica o sa te usture ochii. Cea tiparita e mai clasica si mai convenabila, zic eu.