| c0ntsimplu a întrebat:

Propuneti-mi carti renumite, dar si fascinante deasemenea in scopul de ati dezvolta capacitatea de a intra in vorba cu lumea foarte usor.( Sa te faca sociabil ).
Dar si alte carti psihologice si interesante.

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Norman Vincent Peale-Forta gandirii pozitive
Rhonda Byrne-Secretul
Rhonda Byrne-Magia
Rhonda Byrne-Puterea
Louise L Hay-Poti sa-ti vindeci viata
Arnold A.Lazarus-Un minut la psiholog
Daniel Goleman-Inteligenta emotionala
Alan H Cohen-Viata ca o teapa
Dale Carnegie-Secretele succesului
Dale Carnegie-Cum sa vorbim in public
Robin J.Sharma-Descopera-ti destinul
Tymothy Sharp-100 cai spre fericire
Cauta in general in librariile online cartile de la categoria dezvoltare personala si motivationale.
Succes si lectura placuta.

5 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Alchimistul de Paulo Coelho e cartea mea favorita. E filosofica, psihologica si foarte interesanta.

| c0ntsimplu explică:

Multumesc, dar oare la biblioteca Facultatii le gasesc? happy

| AvalohAlyn a răspuns (pentru c0ntsimplu):

Cred ca mai degraba cateva din ele le poti gasi la Biblioteca Judeteana de care apartii.dar incearca sa le cauti in mai multe locuri.
Libris.ro vinde carti cate au transportul gratuit, deci platesti numai cartea..Iti zic pentru ca eu de acolo cumpar carti.Dar poti incerca si sa le si imprumuti daca le gasesti pe la biblioteci.Dar nu se gasesc toate.

| c0ntsimplu explică:

Iti multumesc frumos pentru cartile recomandate.
De maine ma bag la citit in forta.
Bafta

| AvalohAlyn a răspuns (pentru c0ntsimplu):

Multumesc pentru funda.
Incepe cu "Secretul" de Rhonda Byrne.E vorba despre Legea atractiei si cum sa gandesti ca sa obtii ceea ce vrei.E interesanta si e bestseller.Bafta.