| Oscar12 a întrebat:

Puneti-mi si mie intrebari din romanul "Mara" si "Moara cu Noroc", cu raspunsuri! Vreau sa vad daca mai stiu ceva din roman, pentru ca maine am teza! Va multumesc!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Temele scolare sunt INTERZISE pe acest forum!

| DoarBogdan a răspuns (pentru Violleta2022):

Adevarat. Si as fi fost primul care ar fi mentionat asta.

Insa... in cazul asta, nu pare ca este o tema (:
Si ar fi fost frumos sa il ajutam.

| Violleta2022 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Este tema, odata ce mentioneaza chiar el a mentionat ca-i pentru maine ...cand are teza, iar pentru asta nu trebuie decat sa repete lectiile respective, asa cum face orice elev, care se pregateste de teza sau examen.

Aici nu-i vorba de frumusetea ajutorului, ci de respectarea regulamentului de folosire al acestui forum, unde este mentionat ca nu-s permise temele scolare!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cine moare in operele respective?

| NunuNini a răspuns:

Inteleg ca vrei intrebari. Dar si raspunsuri? Asta inseamna ca nu l-ai citit si nu stii nimic.

| alexandradlr a răspuns:

Care este tema operelor?
Care este semnificația titlurilor celor doua opere?
Ce fel de conflict sta la baza hotărârii lui Ghiță de a lua în arendă hanul de la Moara cu Noroc?