| valy13abc a întrebat:

Puteti sa imi recomandati niste carti de citit? Am 17 ani,profil filologie, clasa a11a.Am citit in mare lectura obligatorie pentru scoala deci imi puteti recomanda niste carti? Genul nu conteaza.Cam orice ma prinde atata timp cat e o carte bine scrisa

3 răspunsuri:
| FadetoBlack a răspuns:

Alchimistul de P.Coelho
Conspiraţia, Dan Brown
Tabu, Elisabeth Gage

| Sadic a răspuns (pentru FadetoBlack):

Am citit-o pe prima, iar de ultima am auzit. Sunt interesante, merită citite. Ar mai putea încerca De vedhe în lanul de secară, de asemenea Viaţa lui Pi

| Euletitia a răspuns:

Buna!
"Portretul lui Dorian Gray"-Oscar Wilde
"Qvo vadis"- Henryk Siekiewicz
"Rosu si negru"- Stendhal
"Manastirea din Parma"-Stendhal
"Fumul amagirilor"-W.S.Maugham
"Fii si indragostiti"-D.H.Lawrence
Lectura placuta orice ai alege si mult succes la scoala!