| Ema22 a întrebat:

Puteti sa imi recomandati si mie niste carti bune de critica literara?

Răspuns Câştigător
| 56papy a răspuns:

Www.romaniaeuropa.com - Puteti citi în sectiunea „Carti online" opere si lucrari din domenii diverse.

www.carti.x6.ro - Pe acest site aveti de ales din peste 10.000 de carti.

www.e-scoala.ro/biblioteca/index.html - Aici gasiti câteva dintre cartile necesare elevilor.

www.editura.liternet.ro - Puteti citi opere ale unor autori români, atât proza, cât si poezie.

www.biblioteca-online.ro - Gasiti câteva lucrari ale unor scriitori români.

www.polirom.ro - În sectiunea „Biblioteca online" de pe acest site puteti descarca zeci de carti.

www.bmb-on-line.ro - La aceasta pagina puteti lectura operele câtorva autori clasici români.

www.e-librarie.ro - Pe acest site puteti gasi carti scrise în româna si în engleza din multe domenii.

www.biblior.net - Biblioteca virtuala cu opere românesti.

ro.wikisource.org - Gasiti documente istorice, poezii si carti românesti.

www.cartiaz.ro - Pe aceasta pagina de Internet aveti ocazia sa cititi carti din domenii diferite.

www.scribd.com - Pentru a citi carti în româna, accesati sectiunea „Explore" (în partea de sus a ecranului)

si apoi tineti cursorul mouse-ului pe „English" (în centrul ecranului) si alegeti „român".

1 răspuns: